5 страхових помилок, які можуть дорого вам обійтися

У віці 30 років ми схильні витрачати значну частину свого доходу на життєві потреби, такі як сімейний відпочинок, плата за житло, одяг тощо. Серед усього цього ми чомусь поміщаємо фінансове планування наприкінці нашого списку пріоритетів, не усвідомлюючи його важливості в той момент, поки «ще не пізно».

Але як годувальник сім’ї, ви не повинні легковажно ставитись до питання фінансової безпеки своєї сім’ї. Вам необхідно виявляти ініціативу та якнайшвидше вжити заходів для захисту своїх близьких від усіх непередбачених обставин, розпочавши зі страхового поліса.

За допомогою полісу, зокрема, страхування життя, ви можете досягти багатьох цілей, включаючи фінансову безпеку своєї сім’ї та пенсійні накопичення для себе. Тому ви не повинні припускатися помилок при виборі такого фінансового продукту.

Ось кілька помилок при страхуванні життя, яких безперечно слід уникати.

Відкладення вашого рішення

Відкладення рішення про купівлю страхування життя «на завтра» – серйозна помилка, яка може знизити ваші шанси на отримання максимальних переваг полісу. Розмір страхового внеску прямо пропорційний вашому віку. Адже з віком зростають ризики у житті та здоров’ї, що, в свою чергу, збільшує розмір страхової премії, яку ви повинні платити. Тобто поліс страхування життя, придбаний у молодшому віці, дозволяє отримати вам розширене покриття на більш тривалий термін зі сплатою мінімально можливого страхового внеску. Почавши рано, ви також зможете досягти своїх майбутніх фінансових цілей швидше.

Ухилення від вивчення різних продуктів страхування життя

Перш ніж вибрати страхування життя, ви повинні ознайомитися з різними продуктами страхування життя, доступними на ринку та в асортименті конкретної страхової компанії. Наприклад, накопичувальні програми страхування життя забезпечують захист не лише від ризику смерті та/або інвалідності, а й дозволяють примножити внесені кошти. З цим планом страхування ви можете створити значну суму страхового покриття за невелику плату. Однак дострокові виплати на ваші цілі за даними програмами, як правило, не передбачені, не враховуючі страхові виплати за «життєвими» ризиками.

Також є так звані інвестиційні програми страхування, які дозволяють вашим внескам зростати набагато швидше, ніж у класичному страхуванні життя, оскільки більша частина сплаченої премії інвестується у більш прибуткові фінансові інструменти. Такі програми можуть допомогти вам у досягненні фінансових цілей, таких як накопичення на вищу освіту вашої дитини або житло. Крім того, деякі з них дозволяють частково знімати накопичені кошти до закінчення терміну страхування.

Таким чином, знаючи про різні пропозиції щодо страхування життя, ви можете прийняти обґрунтоване рішення про те, куди інвестувати свої гроші.

Приховування інформації

Переконайтеся, що ви надаєте правильну інформацію щодо свого стану здоров’я, професії, наявність особливих звичок та будь-яких інших деталей, які запитуються в заяві на страхування.

Правильне заповнення даних вашої історії хвороби має важливе значення, оскільки на підставі стану здоров’я і наданої інформації страхова компанія приймає рішення про прийняття клієнта на страхування та розраховує страховий внесок, який необхідно буде сплачувати за полісом страхування.

Так, поліс дійсно може коштувати дешевше, якщо ви, наприклад, приховали захворювання, свою вагу або важливі моменти вашої професії, але у разі виявлення неправди, страхова компанія не покриє страховий випадок та відмовить у страховій виплаті. Крім того, це може бути оцінено як шахрайство.

Невпевненість у терміні сплати страхових премій

Страхування життя вимагає доброї фінансової дисципліни, оскільки необхідно протягом багатьох років регулярно сплачувати страхові внески. При цьому умови договору не стимулюють його розірвання. Тому вам слід заздалегідь дізнатися графік платежів на весь термін страхування та оцінити очікуваний прибуток за вашим полісом. Ця інформація може допомогти вам зрозуміти ваші довгострокові бюджетні потреби.

У договорі зі страховою компанією можуть бути прописані канікули щодо сплати внесків. Якщо людина втратила роботу, надто багато витратила на ремонт тощо – можна зробити перерву у сплаті внесків. Однак це тимчасове рішення.

Якщо Ви хочете позбавитися будь-яких платіжних графіків та дисципліни при оформленні страхування життя, зверніть увагу на договори з одноразовою сплатою страхових внесків, коли клієнт сплачує всі внески одним платежем за весь термін дії договору.

Розрахувати неоптимальне страхове покриття

Як показує практика, клієнти найчастіше визначають страхову суму, виходячи із розмірів страхового внеску: скільки не шкода. В результаті витрати на страхування не виправдовуються повною мірою, а мета страхування не досягається. Уявіть собі сценарій, за якого ваша сім’я подає заяву про виплату страхової суми після вашої смерті, а отримана сума є недостатньою для задоволення їхніх фінансових потреб навіть на перший час.

Тому, щоб уникнути будь-якої такої ситуації, ви повинні спочатку розрахувати відповідне страхове покриття, взявши під контроль такі фінансові зобов’язання, як витрати на освіту та весілля ваших дітей, щомісячні домашні витрати та інше.

Ви також можете ефективно розрахувати свої потреби за допомогою онлайн-калькулятора страхування, який доступний на нашому сайті.

Придбання полісу страхування життя – це важливе фінансове рішення, яке ви приймаєте у своєму житті. Тому, щоб уникнути будь-яких помилок та придбати поліс, який зможе ефективно убезпечити ваших близьких у разі Вашої відсутності, Ви маєте серйозно підійти до цього питання. Наші фінансові консультанти дадуть відповідь на всі ваші запитання і допоможуть не пропустити важливих моментів.

Грудень 1, 2021
Опубліковано в
Новини